piątek, 27 marca 2015

Za kilka godzin ruszamy po raz trzeci: Tricity Ultra - czyli w 80 km dookoła Trójmiasta


Rok temu, wiosną pierwszą edycję przebiegliśmy w czwórkę. W listopadzie było nas już dziesięcioro. Ilu będzie jutro? Zapisało się 30 osób. Ilu się zjawi? Może jeszcze więcej?

26 kwietnia 2014 - edycja I
22 listopada - edycja II

Co nas czeka? Pierwszą część biegu z Gdańska do Gdyni lecimy przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Blisko 50 kilometrów po pagórkach, które nieźle mogą zdziwić tych, którym się wydaje, że nad morzem jest płasko. TPK to fantastyczna namiastka biegania po górach.

W Gdyni stałym punktem programu jest zdjęcie pod ORP Błyskawica. Następnie, kiedy wydawać by się mogło, że najtrudniejsze już za nami - do pokonania mamy klify. Potem jest już płasko. Płasko i pięknie, bo biegniemy promenadą wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Na Sopockie molo wbiegamy mając w nogach 64 kilometry. Biegniemy jeszcze kilka kilometrów promenadą by w Brzeźnie odbić w kierunku PGE Areny. Robimy zdjęcie pod tym bursztynowym gigantem i lecimy w kierunku Placu Trzech Krzyży, przy dawnym wejściu do Stoczni Gdańskiej i obecnym budynku Europejskiego Centrum Solidarności.

Ostatnie kilometry to już czysta niepohamowana radość: Motława, Żuraw, Zielona Brama, Długa i ... wreszcie ... 80 kilometrów ... Złota Brama.

O biegu więcej na samej stronie: Tricity Ultra

oraz:

http://aktywne.trojmiasto.pl/Czy-dasz-rade-obiec-Trojmiasto-Sprobuj-w-sobote-n88851.html

http://biegowyswiat.pl/2015/03/tricity-ultra-tak-tricity-ulta-trail-nie/

http://radiogdansk.pl/index.php/pomorze-biega/item/22842-iii-edycja-tricity-ultra-juz-w-najblizsza-sobote.html
 
http://www.aktywniebardzo.pl/Biegi/Biegi/Polska-tez-ma-swoje-ultra-maratony!-Oto-TRICITY-ULTRA-wokol-TrojmiastaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne wpisy