niedziela, 23 sierpnia 2015

Zbiornik "Madalińskiego" (przegląd gdańskich zbiorników wodnych)


Kolejnym zbiornikiem wodnym w Gdańsku, który czasami wplatam w moje biegowe ścieżki jest niewielki zbiornik leżący w Jarze Wileńskim pomiędzy osiedlami Chełm i Piastów. Prywatnie nazywam go zbiornikiem imienia Waldka Misia, bo ten ex-ultras ;) a obecnie triathlonista wielokrotnie trenował podbiegi na przyległych do zbiornika schodach. Sam także w ramach przygotowań przed Łemkowyną w 2014 roku kilkunastokrotnie się tutaj pojawiłem właśnie z powodu schodów, które liczą dokładnie 97 stopni. Pokonanie ich 10 razy w górę i w dół w ostrym tempie potrafi dać w kość lepiej niż interwały+siła razem wzięte.

Te schody to naprawdę dobry pomysł na krótkie zimowe dni, kiedy budzisz się i jest ciemno, wracasz z pracy i znów jest ciemno. W takie dni ciężko poza weekendami znaleźć czas i motywację na bieganie górek w TPK, a takie schody są zawsze pod ręką (nogą).


Zbiornik jest oświetlony, więc dodatkowo nogi się w nocy raczej nie skręci. Sama pętla dookoła zbiornika to 440 metrów, ale włączając w nią schody + dobieg, trasa robi się niemal kilometrowa. Poza schodami i oświetleniem mamy tutaj plac zabaw, siłownie na świeżym powietrzu oraz boisko wielofunkcyjne.
Jest nawet stoliczek szachowy. Idealne miejsce na rozegranie prawdziwego triathlonu:
  1. ruch na szachownicy 
  2. kółko dookoła zbiornika 
  3. seta
A jak ktoś nie da rady, musi się położyć na ziemi i krzyczeć "MATAY!"Parametry techniczne:
  • obwód: 440 m
  • powierzchnia: 1,0 ha
  • nawierzchnia: kostka. 
  • oświetlenie: tak
O innych zbiornikach w Gdańsku piszę tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne wpisy