niedziela, 2 sierpnia 2015

Zbiornik "Jasień" (przegląd gdańskich zbiorników wodnych)


Zbiornik "Jasień" to jeden z młodszych sztucznych akwenów w Gdańsku. Został oddany do użytku w maju 2014 roku a mieści się na terenie dawnych nieużytków po poligonie na Morenie. Domyślam się, że jego powstanie ma związek z powstaniem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Tuż obok zbiornika "Jasień" wybudowany został właśnie przystanek PKM.   Sam zbiornik leży mniej więcej w połowie pomiędzy dzielnicą Jasień a osiedlem Wiszące Ogrody. Z jednej strony odgradza do wspomniana lina PKM zaś z drugiej wielkie, zielone obszary Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 

Parametry techniczne:
  • pole powierzchni: 3.8 ha
  • obwód: 970 m
  • nawierzchnia: kostka chodnikowa 
  • oświetlenie: brak

Głównym atutem tego miejsca jest wspomniane wcześniej położenie. Jest to częsty punkt startowy albo końcowy biegania po TPK. Dookoła zbiornika można robić interwały lub szybki trening po płaskiej nawierzchni, a innego dnia, lub w innej części treningu wyskoczyć do TPK na podbiegi. 

Wiele osób jednak przyjeżdża tutaj np. na rowerze (można przypiąć do barierek) aby pobiegać właśnie dookoła. O normalnych porach jest bezpiecznie - bo biegaczy jest sporo.

O innych zbiornikach w Gdańsku piszę tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne wpisy