środa, 5 sierpnia 2015

Zbiornik "Jabłoniowa" (przegląd gdańskich zbiorników wodnych)
Na granicy dzielnicy Gdańsk Południe i Jasień jest "ukryty" zbiornik przy ulicy Jabłoniowej. Prawdę mówić, mimo że biegam po okolicy 3 lata ten zbiornik dopiero ostatniej zimy pokazał mi Stasiu kiedy opracowywał skrót jak dostać się z dzielnicy Gdańsk-Południe do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego praktycznie nie używając chodników i asfaltu.

Zbiornik ma 500 metrów obwodu i aktualnie ścieżka dookoła nie jest wykostkowana/wybetonowana więc świetnie nadaje się np. do biegania interwałów.

Z ciekawostek: mieszkańcy okolicznych bloków walczą o realizację ścieżki rolkowej dookoła tego zbiornika. Postępy tego projektu można śledzić tutaj: http://zbiornikjabłoniowa.pl/ Trzymam kciuki aby się udało, bo w okolicy nie mamy praktycznie żadnych miejsc do pojeżdżenia na rolkach z płaską nawierzchnią.

Dodatkowo przy zbiorniku znajduje się mini-siłownia typu open-air.

Parametry techniczne:
 • pole powierzchni: 1,9 ha
 • obwód: 500 m
 • nawierzchnia: ścieżka spacerowa gruntowa. 
 • oświetlenie: brak
O innych zbiornikach w Gdańsku piszę tutaj.


2 komentarze:

 1. Świetny blog i świetny pomysł na cykl o zbiornikach!

  Z niecierpliwością czekałam na wpis o "Moim Zbiorniku" i oto jest. Dodam tylko, że od zbiornika w kierunku ulicy Leszczynowej biegnie się wspaniałym ( lub czasem znienawidzonym) podbiegiem.

  Czy obwód nie jest ciut dłuższy?

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio jak biegłem wyszło mi 530 metrów ale trochę kluczyłem i schodzilem do brzegu stąd niewielkie zaokrąglenie w dół.

   Usuń

Podobne wpisy