środa, 19 października 2016

Jak w trzy lata zrobić kultowy bieg?

Za dwa dni rozpoczyna się III edycja Łemkowyny Ultra Trail. Biegacze będą pokonywali trasę z Krynicy do Komańczy we wszystkich możliwych wariantach. Od 30 do 150 km. A mi jest trochę smutno, bo pierwszy raz w dość krótkiej historii biegu mnie tam nie będzie. Na 150-tkę ciężko będzie mnie jeszcze raz namówić, ale taką 70-tkę z Chyrowej do Komańczy to pobiegłbym naprawdę z przyjemnością... może ma ktoś pakiet do odsprzedania? :D


Na forach ultraunnigowych oraz wśród połowy moich znajomych-biegaczy na FB - Łemkowyna jest absolutnie najgorętszym tematem ostatnich tygodni. Każdy: trenuje do Łemkowyny, radzi jaki sprzęt dokupić na Łemkowynę, pyta się o przejazdy do Krynicy/Krosna, szuka tam noclegów, sprawdza pogodę nad Beskidami... Żaden inny bieg w ciągu ostatniego roku nie wywołał takiego zamieszania i takiego wodospadu informacji w social mediach. No może "afera rzeźnicka" miała swoje gorące pięć minut...

Dlaczego nazywam ten bieg kultowym?

ŁUT w naszych głowach odciska symbole, które zaczynają żyć własnym życiem.

Takim symbolem jest błoto - każdy wie, że najbardziej błotnisty bieg to właśnie Błotowyna - 1001 rodzajów błota. 

A próba przepisania pakietu? "Kupię/sprzedam pakiet na Łemko" - jeżeli tak zaczniesz swoją wypowiedź masz pewność, że Gabriela Gajdzińska, która ma w głowie radar monitorujący internet skuteczniejszy niż Brand24 (czy Michał Sadowski to czyta? :) natychmiast zareaguje sprowadzając sprzedającego do poziomu. 

Albo zupa dyniowa? Ona żyje już własnym życiem. Jest gorącym symbolem punktu w Puławach, do którego trzeba jakoś dociągnąć. 50 albo 120 km... stamtąd do mety już z górki. 

Tak właśnie tworzy się kult. Nasze pokolenie biega na Łemko. Łemko jest naszą ścieżką, a błoto naszym paliwem.

Tutaj znajdziecie moje relacje z poprzednich edycji:
oraz trochę rozważań przed tym ostatnim biegiem:
i po biegu:


1 komentarz:

  1. Świetne miejsce do biegania, odnośnie sprzętu to rzeczywiście ciężki wybór. Ale na pewno znajdą się jakieś dobre okulary sportowe i odzież :) Czekam na relacje z eventu :)

    OdpowiedzUsuń

Podobne wpisy