sobota, 24 września 2016

Parkrun Gdańsk-Południe #8 czyli gra zespołowa

Paweł Marcinko dziś nas zawiódł ;) nie ma jeszcze zdjęć z biegu, więc wrzucam z after party.

Sobota, godzina 8:30. Do mieszkania Kamila wchodzi Marcin* ubrany na sportowo i mówi:

- Hej Kamil, to jaką dziś mam przyjąć taktykę, aby pokonać Kreskę? 

* * *

16 km od zbiornika retencyjnego Świętokrzyska II, na parkrunie w parku Reagana Dominik Szwed zostaje najmłodszym biegaczem w Polsce z koszulką Parkrun 100. Składamy gratulację na odległość i ustawiamy się na starcie. Wśród 70 biegaczy ponownie ekipa The Good, The Bad and The Ugly, czyli Kamil, Dominik i ja z naszymi pierworodnymi. 

Pogoda jak na pierwszą sobotę jesieni jest piękna. 16 stopni i ani jednej chmury na niebie. Na starcie dopada nas wreszcie Krzysiek Wierzba i ...

- Ty jesteś Kamil? - pyta patrząc na Kamila

W ciągu reszty dnia usłyszałem ten cytat jeszcze kilka razy. Kamil opływał w szczęściu jakie spłynęło na niego rykoszetem z racji bycia jednym z bohaterów mojego bloga :)

Bieg teoretycznie miał niczym nie różnić się od tego sprzed tygodnia. Znów każdy miał łypać na siebie spod kapelusza i prowadzić swoją pociechę na życiówkę ;) ALE dziewczyny, czyli Hania i Kreska zmówiły się, że będą biec razem. Od startu do mety.

I w ten nagły sposób okazało się, że 100 metrów po starcie moim jedynym kompanem został Dominik, a kolejne 30 minut upłynęło nam na ustalaniu szczegółów naszej planowanej wyprawy o nazwie "UTMB dla ubogich, czyli jak przebiec 130 km u podnóża Alp w 2 dni za 300 pln i wrócić cało do Gdańska**". Od czasu do czasu tylko odwracaliśmy się aby spojrzeć czy biegną, czy zaczęły zbierać ślimaki.

I tak sobie beztrosko biegliśmy aż NAGLE... dobiegliśmy do mety.

Podsumowując:
  • Dziewczyny dotarły w czasie 32:41 praktycznie bez słowa dodatkowej motywacji ze strony rodziców. 
  • Karol i Kamil zrobili wspólnego personal besta, z czego Karol przez pierwsze 3 km non-stop biegł, o czym także Kamil nie zapomniał powtórzyć kilkukrotnie w trakcie afterparty ;)
  • Źle się imprezuje co chwila podchodząc do komputera aby zrobić F5 czekając na wyniki z biegu
  • Paweł Marcinko nie wgrał jeszcze zdjęć, a zgodnie z moją obietnicą mój wpis na blogu po każdym parkrunie być musi, wiec aktualne zdjęcie jest zaślepką :)
  • Dominik złożył deklarację, że jak dziewczyny będą już całkowicie samodzielnie biegać, to da w palnik i wygra którąś edycję parkruna
  • Kamil marzy abyśmy pojechali na Parkrun-Augustów i wszyscy byli w TOP10
  • Marcin musi zmienić taktykę na następny bieg, albo więcej trenować w tygodniu :)

* Marcin Rz. z rodziny Kamila Ż. Debiut na parkrunie tydzień temu, po dramatycznej walce wyprzedzony przez Kreskę na 4-tym kilometrze. 
** kwota uwzględnia przelot Gdańsk-Bergamo oraz Bergamo-Gdańsk, wyżywienie oraz nocleg.  


[EDIT - Paweł Marcinko się poprawił i przesłał zdjęcia]


1 komentarz:

  1. Paweł Marcinko już zdjęcia przesłał i można podmieniać ;)

    OdpowiedzUsuń

Podobne wpisy