sobota, 17 września 2016

Parkrun Gdańsk-Południe #7 - czyli nieoficjalne mistrzostwa SP12


Pod koniec lat 90-tych Tomek Beksiński w Trójce pod Księżycem za każdym kiedy tylko w TVP emitowany był odcinek Bonda (oczywiście z jego tłumaczeniem) odtwarzał muzykę z tego filmu w radio. Seria nazywała się "Bond w Jedynce - muzyka w Trójce".

Takie skojarzenie nasunęło mi się kiedy w kolejną sobotę zasiadłem do opisania dzisiejszego biegu. "Jest parkrun - jest wpis na blogu".


* * *

Kilka minut przed 9-tą byliśmy na starcie... Trzech ojców mierzyło się wzrokiem rozpoczynając biegowe przedstartowe szachy. Zwyczajny cosobotni bieg zamienił się w scenę doskonałego spaghetti-westernu. Nie byliśmy tutaj sami. Kamil, Dominik i ja. Każdy z nas trzymał za rękę swoją najstarszą pociechę. Nad taflą stawu wiatr snuł nuty Ennio Morricone.
Ruszyliśmy taktycznie przy końcu całej stawki. Ale Dominik z Hanią od początku trzymał się tuż za nami jak kolarz, który nie chce dawać zmian. Chwilę za nimi  biegł Kamil z Karolem. Pierwszy kilometr zrobiliśmy w czasie 6:17 min. Dość szybko, nawet w tempie na młodzieżowego personal besta. Jednak każdy z nas wiedział, że przegra ten, kto pierwszy pociągnie za cyngiel i wyrwie do przodu.


NAGLE Kamilowi rozwiązał się but, a Karol w tym czasie stwierdził, że poleci tempem 2x szybszym i wyjaśni temat biegu tuż za 1 kilometrem. Ucieczka zakończyła się jednak niepowodzeniem i zawodnik chwilę później walczący z kolką został szybko zneutralizowany przez peleton.

Szachy trwały dalej.


Drugi kilometr był wolniejszy i zajął nam 7 minut i 1 sekundę. W tym czasie na prowadzenie wyszła Hania z Dominikiem. Trzeci kilometr zrobiliśmy kilkanaście sekund poniżej 7 minut, zaliczyliśmy krótką przerwę na marsz, by w trakcie okrążenia małego stawu sukcesywnie zmniejszać dystans do prowadzących liderów. Chwilę przed zbiegnięciem do łącznika wyszliśmy na prowadzenie.I nie oddaliśmy go już do mety. Nie wiem czy to kwestia naszych treningów, pościgu za plecami, czy może pomocnej dłoni, którą podawałem córce w chwilach słabości (Ej! Nie ma takiego holowania! - krzyczał wtedy zza pleców Dominik) - ale ostatni kilometr zrobiliśmy w czasie 5 min 44 sek.

61/62 miejsce i czas 32:09 sek (w oficjalnych wynikach jest czas o ponad minutę szybszy i PB, ale to błąd - czasy są przesunięte o dwa miejsca na korzyść zawodnika).

Coś mi się wydaje, że to ostatni taki parkrun, kiedy udało nam się wygrać w kategorii SP12. Hania i Karol mam nadzieję, że będą regularnie pojawiać się na sobotnich biegach, a wiadomo, że praktyka (czyli regularność) czyni mistrza.

A w końcu przyjdzie i taki czas, że dzieciaki będą biegać bez nas, bo po prostu nie będziemy za nimi nadążać.

* * *

Po parkrunie szybki przepak i wyprawa na drugą stronę osiedla na Bieg Czyste Miasto Gdańsk. O tym będzie w kolejnym wpisie.

2 komentarze:

  1. Niebieskie buty przegrywają:) Już kupiłem Karolowi szare :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kamil, właśnie odkryłeś najbardziej strzeżony sekret biegaczy - to buty wygrywają.

      Usuń

Podobne wpisy