niedziela, 7 września 2014

Run around the Charzykowskie lake


Na ten bieg czekałem od dłuższego czasu. Miałem go zrobic dwa tygodnie temu, ale .... zapomniałem butów a w Lidlu rozmiarówka się kończy na 45...

Ten bieg miał być i był czystą przyjemnością. Nigdzie się nie spieszyłem, nie miałem wyrzutów sumienia, że ktoś na mnie czeka a ja stawiam swoje hobby znów na pierwszym miejscu. Biegłem sam więc nikt mnie nie poganiał i nikomu nie musiałem dorównywać. Kiedy miałem ochotę przejść na kilkadziesiąt metrów w marsz po prostu to robiłem, kiedy chciałem wbiec na wzniesienie ile sił w nogach i odpocząć na górce nie musiałem tego z nikim konsultować. Żeby nie było: ja uwielbiam biegać wspólnie z chłopakami z Tricity Ultra, ale różnorodność treningów to najważniejsza rzecz w każdym aspekcie, zarówno fizycznym jak i psychicznym.

Przebiegłem 30 kilometrów. Głownie po lesie. Spotkałem 2 żurawie, kilkoro grzybiarzy, sporo rowerzystów ale ani jednego biegacza. Wypiliem 1l wody, puszkę coli, butelkę powerade, zjadłem 4 śliwki w czekoladzie i na końcu biegu miałem takiego powera, że mogłem biec i biec... Pytanie, czy ściana czaiła się tuż za rogiem, czy dzięki spokojnemu tempu i śliwce co 6 km oddalilłem ją znacznie dalej? Tego się nie dowiem po tuż przed 31 km rozebrałem się do gaci i skoczyłem do jeziora :)


2 komentarze:

 1. Kiedyś spędzałem tam wczasy na żaglach i czółnach, trochę tylko włócząc się po Parku Narodowym i dokarmiając mrówkami mrówkolwy.
  Szkoda, że te paręnaście lat temu jeszcze nie biegałem, byłoby ciekawiej :)
  Specjalnie na wszystkie moreny wbiegałeś że takie przewyższenie wyszło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okolice Chojnic to są moje absolutnie ulubione rejony do biegania. Przewyższenie to raczej ściema urządzenia. Nie mam zegarka tylko biegam z endo w telefonie. O ile odległość telefony mierzą fantastycznie, to z wysokością się mylą. Nie ma szans na 1000 metrów dookoła Charzykowskiego. Co prawda lewym brzegiem trasa była mocno pofalowana ale max to dałoby 300 metrów

   Usuń

Podobne wpisy